Zarejestruj się poprzez

Tel: +48 661 906 906

Email: kontakt@centrum-horyzont.pl

Online

Psychoterapia w nurcie Integracyjnym Wrocław. Czy ten nurt psychoterapii jest dla mnie?

Grafika tytułowa - Psychoterapia w nurcie integracyjnym

Czym jest Psychoterapia Integracyjna?

Psychoterapia Integracyjna to nurt terapeutyczny który łączy w sobie różne nurty psychoterapeutyczne, takie jak: nurt poznawczo-behawioralny, nurt psychodynamiczny, nurt humanistyczny czy nurt systemowy. Psychoterapeuci Integratywni łączą w całość kilka nurtów psychoterapeutycznych, dostosowując tym samym metody pracy do indywidualnych potrzeb pacjenta, tworząc spersonalizowany proces terapeutyczny.

Praca Psychoterapeuty Integratywnego zapewnia pacjentowi kompleksowe podejście do jego problemów, uwzględniając przy tym różnorodne techniki terapeutyczne. Takie podejście pozwala elastycznie podejść do konkretnej sytuacji pacjenta oraz rozwiązywać spektrum problemów pacjenta.

Na jakie problemy odpowiada Psychoterapia Integracyjna? Czego można oczekiwać?

Psychoterapia Integratywna  ze względu na różnorodność technik terapeutycznych jest skuteczna w leczeniu szeregu problemów takich jak zaburzenia lękowe, depresja, długotrwały stres, problemy w relacjach czy problemy osobowościowe. Psychoterapeuci skupiają się na holistycznym podejściu do problemów pacjenta, rozumiejąc jego trudności i sytuacje życiową

Psychoterapia Integracyjna stawia na współpracę oraz aktywne uczestnictwo pacjenta w procesie leczenia. Pacjenci mogą się spodziewać spersonalizowanego podejścia, które dostosowane jest do ich aktualnych potrzeb.

Zalety i Korzyści Psychoterapii Integracyjnej:

Elastyczność: Dzięki różnorodności metod, psychoterapeuci Integracyjni są w stanie elastycznie dostosowywać się do potrzeb pacjenta oraz aktywnie wspomagać go w przeżywanych problemach.

Holistyczne Podejście: Psychoterapia Inegratywna uwzględnia całościowy obraz życia pacjenta, angażując się nie tylko w leczenie symptomów, ale również zrozumienie głębszych problemów. Jeśli nie chcesz ograniczać się do jednego sposobu rozumienia swoich trudności to psychoterapia w nurcie integracyjnym jest dla Ciebie.

Skuteczność: Psychoterapia Integracyjna łączy w sobie wiele podejść psychoterapeutycznych których skuteczność jest potwierdzona badaniami.

Gdzie we Wrocławiu znaleźć Psychoterapeutę Integracyjnego?

W  Centrum Psychoterapii Horyzont Psychoterapie w nurcie Integracyjnym prowadzi psychoterapeutka Wiktoria Kubuj która o swojej pracy mówi:

„Wsłuchuję się uważnie w potrzeby, identyfikuję problem i pomagam w poszukiwaniu rozwiązań. Do każdej osoby podchodzę indywidualnie, z dużą dozą empatii, zrozumienia i zaangażowania.”

Psychoterapeutka Wiktoria Kubuj, przyjmuje pacjentów na terapię indywidualną stacjonarnie oraz online w dniach poniedziałek-piątek. Serdecznie zapraszamy.

Wrocławskie Centrum Psychoterapii Horyzont to miejsce w którym przywrócisz równowagę w swoim zdrowiu psychicznym. Nasi wykwalifikowani psychoterapeuci chętnie pomogą uporać Ci się z twoimi problemami.