Zarejestruj się poprzez

Tel: +48 661 906 906

Email: kontakt@centrum-horyzont.pl

Online


Cennik

Strona główna » Cennik

Konsultacja Psychologiczna


Psychoterapia IndywidualnaPsychoterapia Par


Psychodietetyk


Konsultacje Rodzicielskie

Jak przygotować się na pierwszą wizytę u psychologa?

Chcielibyśmy podkreślić, że nie ma potrzeby specjalnego przygotowania się na spotkanie. W trakcie pierwszej wizyty psychoterapeuta zadaje pytania mające na celu uzyskanie pełniejszego obrazu Twojej sytuacji życiowej, myśli i emocji. Nie ma oczekiwania, abyś przyniósł ze sobą szczegółowe przygotowane opisy swoich problemów. Ważne jest, abyś czuł się komfortowo i swobodnie dzieląc się tym, co uznasz za istotne.

Ile czasu trwa wizyta u psychologa/psychoterapeuty?

Czas trwania pierwszej oraz każdej kolejnej wizyty u naszego psychologa/psychoterapeuty wynosi 50 minut. Ten czas pozwoli psychoterapeucie lepiej Cię poznać, zrozumieć Twoje potrzeby i wspólnie ustalić cele terapii.

O co psycholog pyta na pierwszej wizycie?

Na pierwszej wizycie psycholog stara się jak najlepiej poznać Ciebie i twoje problemy. Możesz spodziewać się pytań o wiek, zainteresowania, twoje bliskie relacje z innymi. Psycholog zapyta Cię również o to z jakim problemem lub problemami aktualnie się zmagasz, i od jak dawna występują oraz jakie w związku z tym przeżywasz emocje.

Kiedy skorzystać z usług psychologa, a kiedy psychoterapeuty?

Nie musisz się nad tym zastanawiać. Nasi specjaliści z wykształcenia są psychologami oraz psychoterapeutami. Po pierwszym spotkaniu udzielą ci wszelkich informacji na temat tego jaki rodzaj pomocy będzie dla Ciebie najlepszy.

Jak przygotować się na konsultacje psychodietyczną?

Na pierwszą konsultacje psychodietetyczną warto zabrać ze sobą wyniki badań krwi, listę przyjmowanych suplementów oraz ogólny zarys tego jakie posiłki spożywamy. Psychodietetyk może również zapytać cie o twoją aktywność fizyczną.

Jak wygląda konsultacja rodzicielska?

Na konsultacji rodzicielskiej podczas rozmowy uzyskasz pomoc naszej psycholożki Weroniki, która odpowie na nurtujące cie pytania oraz pokaże ci narzędzia lepszej komunikacji z twoim dzieckiem. Psycholog Weronika wspomaga rodziców oraz dzieci w zakresie zaparć nawykowych, regulacji emocji, wspierania rozwoju i kompetencji społecznych dziecka, komunikacji bez przemocy.